• Slider Image

 

Cotex spol. s.r.o. , váš partner pro tkaniny evropské kvality italského a anglického původu – 100% vlna a Vlna/polyester ,  tkaniny pro pánské a dámské obleky a kalhoty

Nabízíme tkaniny níže uvedené

  • 100% vlna na pánské a dámské obleky a kalhoty,
  • Vlna / Polyester pro pánské a dámské obleky a kalhoty,

Všechny  možné a proveditelné experimenty byly prováděny spřádacími mlýny, aby se zajistily měkčí, teplé, prodyšné, bez vrásek, levnější tkaniny atd.

Velká část vlny na světě pochází z ovcí v Austrálii a na Novém Zélandu. Více než 80% vyrobené vlny je ovládáno dvěma italskými přádelnami: Loro Piana a Ermenigildo Zegna. Takže 4 z 5 přádelen nakupují surovou vlnu od těchto dodavatelů.

Naše kvalitní tkaniny jsou vyráběny v Itálii nebo v Anglii.

Itálie je bohatá má sto let trvající zkušenosti  ve zpracování vlny a tkaní vlněných látek . Všechny možné a proveditelné experimenty byly prováděny italskými přádelnami, aby výsledné látky byly měkčí, teplejší, prodyšné, nesražené, levnější tkaniny atd.

Velká část vlny na světě pochází z ovcí v Austrálii a na Novém Zélandu. Více než 80% vyrobené vlny je ovládáno dvěma italskými přadeninami: Loro Piana a Ermenigildo Zegna.


Správná volba vlněných tkanin: materiál a vazba


Titrace a kvalita vlněných tkanin

Toto je hlavní kritérium, které určuje jak bude oblek padnout a pohodlí vašeho obleku, stejně jako jeho trvanlivost. Samozřejmě odkládáme vše, co je smícháno se syntetickými. Bezrizikovou volbou je jednoduchá česaná vlna s titrací Super 110 Super 120 a důvěryhodným dodavatelem (např. Vitale Barberis Canonico, který je ideální pro vstup a střední rozsah). Tato titrace je perfektní a kombinuje dovedně luxus a trvanlivost.
Titrační past: vysoká titrace není synonymem lepší kvality. Jednoduše představuje počet vláken v jednotce tkáně: čím vyšší je titrace, tím je početnější a jemnější. Jemnější tkanina umožňuje dotek jemnější, hedvábnější a lepší záchyt světla. V důsledku toho to také znamená, že tkanina bude nezbytně křehčí.
Vše mezi super 120 a super 130 je dobrá rovnováha. Nejjemnější tkaniny mají titraci vyšší než 180 a měli byste je zvážit jen tehdy, pokud máte ve svém šatníku dvanáct obleků a chcete něco opravdu jiného.
Nezapomínejte na závěsy: super 110 je z dobrého italského mlýna bude měkčí na dotek než super 180 je od lambda dodavatele.

Dva způsoby zpracování vlny: česaná vlna a vlna.

Česaná vlna

průvodce  kostým s materiálem tkaniny vlna-česaných

Česaná vlna, ze které byly během česání odstraněny všechny nečistoty, dává suché a jemné tkaniny.

Mykaná vlna

Mykaná vlna jim dává husté nitě, s více rustikálním vzhledem: je to vidět právě na flanelu, tvídu nebo rybí kosti.

Tvíd

Tvíd je forma vlny známá svou syrovou a autentickou strukturou: původně byla určena pro skotské dělníky. 

Upozornění: uvidíte také jméno Harris Tweed. Ne všichni Tweeds jsou Harris Tweeds, což je chráněné jméno a odkazuje se na to, co dělají obyvatelé Outer Hebrides ve Skotsku. Jméno je poměrně známé, protože poskytuje korunu, ale není to nutně nákladné. (trochu jako Barbour)

Alternativa: rybí kosti

Stejně jako tvíd, rybí kost je těžká, teplá a odolná tkanina. Zvláště vizuálně se vyznačuje zig-zag vzorem.
Tato tkanina je také vyrobena z TWILLED YARN. Tvíd a rybí kost mají těsnější vazbu než většina obleků, což umožňuje více strukturovaný a trvanlivý oděv.

Výhoda: tloušťka tkaniny a bohatost vzorku dávají konzistenci siluety, je to perfektní pro hubené!

Flanel

Dalším zimním materiálem je flanel, který obvykle vyžaduje minimální přítomnost a zkušenosti, aby byly dobře opotřebované (trochu jako křížové obleky).

Flanelové obleky se mohou v kanceláři rychle zhoršit vzhledem k jejich hmotnosti. Na rozdíl od vlněných tkanin a vláken je flanel vyroben z česané příze: jeho vazba je pevnější, ale je měkčí na dotek.